Przygotowania dziewiątej edycji festiwalu w pełni!

Słyszycie to? To w oddali gotuje się już woda na herbatę. Czarujące bulgotanie, dźwięk przelewanego naparu z czajnika do czarki... Okolica Wzgórza Zamkowego powoli wypełnia się echem rozmów miłośników herbaty, pogawędkami zwiedzających i muzyką. Każdy kąt nabiera nowych barw i woni. Przyjaciele śmiejąc się i świętując, podają sobie czarki czaju. Muzycy z różnych stron nastrajają instrumenty. Letni powiew wiatru niesie ze sobą żywe brzmienia djembe i didgeridoo przeplatane grą fletów. Herbaciani znawcy wymieniają się świeżymi połowami z wszystkich zakątków świata – herbatą, która jeszcze przed paroma tygodniami spokojnie rosła sobie na krzewie. Joga, origami, kaligrafia – tak wiele nowych rzeczy czeka na odkrycie. Na twarzach pojawia się niemal dziecięca radość i chęć poznawania świata. Wszyscy razem znów tworzą Dobro.

Słyszycie to? To wszystko właśnie cichy dźwięk zbliżającego się Święta Herbaty.

Śledźcie nas na Instagramie i Facebooku. Więcej informacji już wkrótce!

 

O festiwalu

 

Święto herbaty jest wielokulturowym festiwalem, organizowanym od 2009 roku w Cieszynie, przez organizacje pozarządowe z obu brzegów Olzy. Przez lata festiwal urósł do rangi prawdziwej oazy dla wszystkich miłośników herbaty i jej kultury, a jego popularność stale rośnie. Jest to przykład tego, jak można stworzyć coś wielkiego dzięki sporej dozy entuzjazmu i niegasnącej pasji. Każdego roku, goście mogą korzystać z bogatego programu oferującego różnorodne warsztaty, spotkania podróżnicze i nie tylko, koncerty i degustacje herbaty. Organizatorzy przygotowują festiwal pro bono.

 

O festiwalu

Program

 

Prezentujemy program 8. edycji Święta Herbaty! Zapraszamy do wzięcia udziału w inspirujących spotkaniach, rozwijających warsztatach, magicznych koncertach i wypicia morza wyśmienitej herbaty. Do zobaczenia w Cieszynie!

Program