Książka za worek śmieci – Anna Jaklewicz
Zobacz także wydarzenie na Facebooku.
Przyjdźcie pomóc posprzątać nieporządek i pokażcie innym, że Wam na tym zależy. Akcja odbędzie się 29.06.2019 w Cieszynie. Cieszymy się ze wspólnego sprzątania!
Dla pierwszych 30 zarejestrowanych uczestników przygotowaliśmy ufundowane m.in. przez Wydawnictwo Bezdroża, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Czarne.
NA CZYM POLEGA AKCJA?
Chcemy aktywować mieszkańców Cieszyna do działania na rzecz środowiska i na rzecz miasta. Dlatego wspólnie ruszymy w teren by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji. Na wolontariuszy czekają książki!
JAK MOGĘ SIĘ PRZYŁĄCZYĆ?
Wejdź na profil Książka za worek śmieci i wyślij wiadomość prywatną podając swoje imię i nazwisko oraz e-mail. Zaznacz, że Twoje zgłoszenie dotyczy akcji w Cieszynie. Rejestracja pomoże nam oszacować liczbę worków i rękawic.
KSIĄŻKI I MAGAZYN KONTYNENTY
Dla wszystkich zarejestrowanych osób przygotowaliśmy archiwalne numery magazynu fotograficzno-podróżniczego KONTYNENTY. Dodatkowo, wśród uczestników akcji rozlosujemy 5 książek o tematyce podróżniczej i reportażowej.
GDZIE I KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?
Widzimy się 29.06.2019 o godzinie 10.00 przy Herbaciarni Laja. Stamtąd ruszymy w teren. Sprzątanie potrwa maksymalnie do godziny 13.00.
CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?
Dobrą energię, przekąski, napoje. Sprzątanie to praca fizyczna i będzie potrzebny zastrzyk energii. Dobrze założyć wysokie, sportowe buty i nakrycie głowy. Od nas otrzymacie rękawice i worki na śmieci.
WARSZTATY PODRÓŻNICZO-EKOLOGICZNE
Częścią akcji „Książka za worek śmieci” są także warsztaty edukacyjne: „LOKALNIE-GLOBALNIE”. Warsztaty odbędą się w niedzielę o 11.00.
OPIS WARSZTATÓW
Czy to w ogóle mój problem? Co łączy moje ulubione chipsy z wycinką lasów tropikalnych? Czy mogę uratować orangutana, nie wyjeżdżając z Polski? Podczas warsztatów ekologicznych LOKALNIE – GLOBALNIE przyjrzymy się bliżej zależnościom między naszymi codziennymi wyborami, a zanieczyszczeniem powietrza, wody, ziemi. Na przykładzie Polski i Indonezji zilustrujemy proces globalizacji i wykażemy naszą wspólną odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego na świecie. Nauczymy się też prawidłowego segregowania śmieci i rozpoznawania oznakowań związanych z recyklingiem.