Leśna kąpiel
Zapraszamy na kąpiel leśną (shinrin yoku), czyli uważny, niespieszny spacer z otwarciem wszystkim zmysłów na przyrodę. Jej celem jest głęboki relaks, wzmocnienie ciała, umysłu i ducha. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, szczegóły znajdziesz poniżej.
Kiedy?
2 lipca (sobota) godz. 8.45
Ważne: Z szacunku dla wszystkich uczestników spaceru, nie czekamy na spóźnialskich dłużej niż 5 minut. Później trzeba nas szukać na własną rękę (wyciszamy telefony).
Gdzie?
Spotykamy się na parkingu przy browarze zamkowym. Jedziemy do Goleszowa na ul. Olimpijską i na parkingu przy strzelnicy zostawiamy samochody, po to by wejść w las.
Dla kogo?
Dla każdej dorosłej osoby, nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności fizycznych ani mentalnych, ani żadnej wcześniejszej praktyki.
Ile czasu potrwa?
2-2,5 godziny. O godz. 12.00 chcemy być z powrotem na Wzgórzu Zamkowym.
Co będziemy robić?
Szwendać się oraz robić rozmaite (i nieobowiązkowe) ćwiczenia, które pomogą otworzyć nasze zmysły i nawiązać kontakt z naturą. Tam i wtedy będziemy starać się być jak najbardziej tu i teraz.
Co zabrać?
Kilka warstw, którymi można regulować komfort cieplny, coś nieprzemakalnego, na czym będzie można usiąść lub się położyć (kurtka, mała karimata) oraz kubeczek na herbatę. Nasza kąpiel nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań z Twojej strony. Do tego doświadczenia nie trzeba mieć żadnej wiedzy, nie trzeba spełniać żadnych warunków wstępnych. Wystarczy przyjść. Las na Ciebie czeka!
Jak się zapisać?
Napisz maila o tytule: kąpiel leśna w Cieszynie
Minimalna liczba uczestników – 10, a maksymalna – 16.
A czym kąpiel leśna na pewno nie jest?
– rzeczywistą kąpielą w wodzie (ta nazwa opiera się na metaforze)
– spacerem sportowym, nastawionym na osiąganie tempa lub zdobywanie szczytów
– spacerem przyrodniczym, nastawionym na poznawanie gatunków roślin i zwierząt
– okazją do nadrobienia zaległości towarzyskich w ładnych okolicznościach przyrody – będziemy jednak więcej milczeć niż rozmawiać, choć okazji do rozmaitych interakcji nie zabraknie
Przewodniczka
Maria Hawranek – przewodniczka leśna certyfikowana przez Forest Therapy Hub. Reporterka i podróżniczka (Intoamericas.com), autorka trzech książek non-fiction (ostatnia to „Szkoły, do których chce się chodzić”). Autorka podcastu „Do ucha” (Audioteka). Miłośniczka przyrody, reportażu literatury, tańca i masażu lomi lomi.