W tym roku udało mi się odwiedzić Festiwal Herbaty w Pradze, gdzie pierwszy raz spróbowałem ciemnej herbaty tybetańskiej. Było to dla mnie o tyle unikalne doświadczenie sensoryczne, po którym stwierdziłem, że muszę podzielić się tym doznaniem z innymi osobami. Na degustacji wypijemy 5 ciemnych herbat tybetańskich od nari_tea. Mianowicie będzie to: Levity, Wild, Guru, Joy, oraz Unity. Ostatnia herbata wywarła mnie największe wrażenie, ze względu na unikalny smak, którego wcześniej nie doświadczyłem w herbacie. Jej aromaty to: orzech włoski, mochi, oraz gotowany na parze kleisty ryż. Na degustacji, skupimy się na sensorycznej stronie tych herbat, jednak nie obędzie się bez małego wstępu historycznego.
Od mniej więcej półtora roku członek Stowarzyszenia Zaparzaj. Herbatą zaczął się bardziej interesować po swoim pierwszym festiwalu, a było to Święto Herbaty w Cieszynie w 2019 roku. Herbatę ceni za to, że można ją postrzegać jako coś bardzo prostego jak i bardzo złożonego. Głównie gustuje w herbatach czarnych i oolong, ostatnio natomiast intryguje go herbata Liu Bao.
CZ
Letos se mi podařilo navštívit čajový festival v Praze, kde jsem poprvé ochutnala tmavý tibetský čaj. Byl to pro mě tak jedinečný smyslový zážitek, po kterém jsem zjistila, že se o tento zážitek musím podělit s dalšími lidmi. Na ochutnávce budeme pít 5 tmavých tibetských čajů od nari_tea. Konkrétně to budou tyto čaje: Levity, Wild, Guru, Joy a Unity. Poslední čaj na mě zapůsobil nejvíce díky své jedinečné chuti, kterou jsem u čaje dosud nezažila. Jeho příchuť zahrnuje ořech, mochi a dušenou lepkavou rýži. Při ochutnávce se zaměříme na senzorickou stránku těchto čajů, ale ne bez malého historického úvodu.
Členem pivovarnické asociace jsem asi rok a půl. O čaj se začal více zajímat po svém prvním festivalu, a tím byl Čajový festival v Cieszyně v roce 2019. Čaj oceňuje, protože ho lze vnímat jako něco velmi jednoduchého i velmi složitého. Nejvíce mu chutnají černé a oolongové čaje, ale v poslední době ho zaujal čaj Liu Bao